ZAMYSLENIE

Čo robiť počas epidémie korona vírusu ?

 

Mohla by som tu písať o tom, ako si máme umývať ruky a nosiť rúško. Ale to počúvame z každej strany a už to všetci dobre vedia. Ale čo robiť celé dni doma v karanténe ? Ako využiť prebytočné množstvo voľného času, energie, keď  ani nemôžem ísť von s kamarátmi? Prvé dva dní ma bavilo celý deň ležať a pozerať seriály, potom už nie. Z nudy som si zobrala na dvor starú karimatku a rozhodla som sa, že sa idem naučiť stojku. Doteraz som ju vedela, no nevedela som ju dlho udržať. Podarilo sa. Toto ma síce zabavilo tak na hodinku, ale lepšie ako seriály. Tak som sa začala učiť aj rôzne iné veci- šnúru, mlynské kolo, stojku na hlave… po týždni som sa už všetky tieto veci podľa videí na youtube naučila a určite by som to odporučila aj vám. Vždy je dobre vedieť niečo navyše a môže to byť čokoľvek. Ak máte doma flautu, gitaru alebo klavír, môžete sa naučiť zahrať na nich jednoduchú pieseň. Všetko sú to jednoduché nástroje, na ktoré sa dá naučiť základy aj doma pomocou internetu či kníh. A na gitaru či flautu netreba ani vedieť noty. Tiež sme s bratom chodili behávať 60 metrov-šprint na ulici a merali si časy. Ja osobne súťaživá nie som, ale môj brat je. Potreboval sa s niekým porovnávať , nie každému stačí naučiť sa niečo len tak pre seba. Ak aj nemáte súrodenca- tú sú naše časy, brat mal 11.30 sekúnd a ja 9.15, takže môžete skúšať, či odbehnete za menej. Tiež si môžete plniť rôzne odborky a výzvy, ktorých je veľa a každý si vyberie niečo čo ho zaujíma. Času na ne je momentálne viac ako dosť. Okrem toho je teraz aj nová výzva Antivírus. Je to niečo na spôsob výzvy Modrý život, kde každý deň splníte úlohu napr. umývam si ruky alebo nosím rúško a vyfarbite si políčko. Túto výzvu je možné plniť iba v tomto čase. A ak vás nič z tohto nijako neoslovilo, je tu aj možnosť v tomto období pomôcť a zároveň získať nové zručnosti a skúsenosti. V nemocniciach a a iných zariadeniach máme akútny nedostatok rúšok. Tieto rúška sa ale dajú veľmi jednoducho ušiť zo starej plachty, obliečky alebo bavlneného trička. Na internete nájdete mnoho návodov, jednoduchších aj zložitejších, ako ich ušiť. Odniesť ich môžete na centrálu Červeného kríža odkiaľ ich dobrovoľníci rozvážajú priamo do nemocníc alebo ich môžete poskytnúť starším susedom. Okrem toho môžete pomôcť aj rodičom, či starým rodičom v záhrade a využiť tým / aspoň nejako / toto jarné počasie a stráviť čas vonku na čerstvom vzduchu. Je veľa možnosti, ako tento čas využiť, samozrejme každého baví niečo iné. Je len na každom z nás , či túto nepríjemnú situáciu využijeme v náš prospech a budeme sa snažiť vyplniť náš voľný čas zmysluplne, alebo sa budeme len sťažovať a sedieť doma.

PANDA- Kristína Omastová

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*