V sobotu 28.5.20016 sme sa stretli na autobusovej stanici v Malackách o 8.00 ráno. Tu nastúpila prvá skupina. Na zástavke pri nemocnici k nám pristúpil Orim a v Rohožníku Sova s Kuvikom. Autobusom sme sa odviezli do Plavecké Petra a odtiaľ sme už pokračovali pešo. Prvá zástavba bola na Bukovej a odtiaľ sme pokračovali k nášmu cieľu a to do Cerovej časť Rozbehy. Najprv sme sa zastavili pri ešte stále jednej rarite na Slovensku a to pri veternej elektrárni. Na Slovenskú sú zatiaľ len tri a táto v Cerovej bola prvá. Potom sme pokračovali ďalej smerom k zrúcanine, ešte sa zastavujeme na vyhliadke a za asi 5 min. sme na Korlátku. A tu začína naše objavovanie nového miesta.  Po dôkladnom preskúmaní si robíme pauzu na jedlo a odpočinok. Ešte sa vraciame na vyhliadku a odtiaľ už schádzame priamo do dediny Cerová. Tu si dáme zmrzku a kofolu a spokojní po dnešnom výkone čakáme na autobus, ktorý nás odvezie domov.

Tento hrad pochádza z 13. storočia a bol využívaný do 18. storočia. Odvtedy chátra. Dnes sa o hrad a o zachovanie aspoň toho čo z neho zostalo starajú naši bratia a sestry z 13. zboru skautov Bratislava – Petržalka a 80. zbor skautov Ginko z Piešťany.  Viac si o jeho histórii môžte prečítať tu: http://www.obeccerova.sk/o-cerovej/korlatko/.

Tento krátky článok o výprave pre Vás pripravila družina Polárnych medveďov s podporou našich členov, ktorý sa výpravy zúčastnili (Orim, Kuvik a Dominik). Zvyšok členov výpravy nájdete na fotkách nižšie :).