Vážení priatelia, bratia  a sestry v skautingu

Január prvý zimný mesiac v roku, no v prírode tomu  nenasvedčuje nič. Slnko hreje, jarné kvietky vykúkajú spod zeme a motýle si lietajú. Píšeme nový rok 2023, rok ktorý sa ponesie v duchu 100.výročia založenia skautingu v Malackách 1923 – 2023. Je čas , kedy si uvedomujeme oveľa viac želania, dávame si novoročné predsavzatia , dumáme čo nový rok prinesie, ako chceme  pokračovať vo svojich plánoch, čo zmeniť, v čom sa zlepšiť, prehodnocujeme rok starý. Uplynulý Skautský rok 2022 nášho 69.zboru bol úspešný, sme obohatení  novými zážitkami, sme bohatší o nových členov, hlavne v zastúpení včielok a vĺčat a naše rady rozšírila aj skúsená skautka z Jablonového- Slnečnica so svojou družinou Užovky. Ozaj , dávate si novoročné predsavzatie? Priznávam sa, my nie. Pre niekoho to môže byť motivačné. Tak či onak, nový rok je symbolom nových začiatkov a výziev, čo so sebou prináša mnoho zážitkov , poznanie a nových priateľov.

V roku 2023 bude náš zbor žiť duchom 100.výročia založenia skautingu v našom meste Malacky, ktoré oslávime už 17.novembra. Pri príležitosti tohto krásneho jubilea sme si dali výzvy: v spolupráci s VLM o.z. Malacky každý skaut vysadí 100 stromčekov, aktivity v prírode- výpravy sme naplánovali tak, aby sme pešo odkráčali každý 100 km, budeme realizovať Letnú skautskú výpravu do historického a baníckeho mesta Banská Štiavnica a okolia, cyklotúry po Dolnom Záhorí a v pohorí Malých Karpát, no a neodmysliteľným každoročným hlavným programom  bude Letný skautský stanový tábor na našej skautskej osade Tančiboky na lúke Pri starom dube.

Riaďme sa srdcom, kráčajme vpred krásnemu a slobodnému zajtrajšku, dýchajme slobodu ,užívajme si krásu našej  prírody, napredujme, buďme správnym a čestným človekom, priateľmi všetkých ľudí dobrej vôle. Sme skauti, členmi skautského hnutia a preto dodržujme a riaďme sa skautským zákonom, skautskými princípmi a skautským ideálom. Hrdo sa prezentujme svojou čestnosťou, vernosťou, oddanosťou, rozvážnosťou a hlavne čistými myšlienkami a skutkami. Buď stále lepším, Buď pripravený a veď príkladom !

V novom roku vám prajeme veľa úspechov, veľa správnych rozhodnutí a vykročenie tou správnou cestou. Nech nás všetkých  pán Boh ochraňuje.

 

Gordon – vodca 69.zboru M. R. Štefánika Malacky SLSK

Marika- zástupca vodcu 69.zboru M. R. Štefánika Malacky SLSK

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*